Seznam zvukových nahrávek

  Seznam zvukových nahrávek Archiv O projektu FAQ Podmínky soutěže ǀ CZE ǀ ENG ǀ FRA ǀ DEU ǀ ESP ǀ RUS ǀ  
                                       
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 

Dopis do vesmíru

  Přehrát
Autor: Sofia Velasco Země: Francie
Hudbu složil a na kytaru hrál Michi Garcia, text napsala a četla Sofía Velasco. Vše (text, hudba a nahrávka) vzniklo speciálně pro tento projekt s cílem vyzdvihnout ústřední roli člověka, připomínající nám, že se sjednocení lidí umožňuje uskutečnění největších zázraků, včetně příchodu na Mars.
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Dopis do vesmíru. Mars: A tak dnes mohou být sny prostou realitou! Protože když se ušlechtilí lidští duchové rozhodnou vstoupit, jsou nejlepším příkladem stálosti, svědomí a představivosti!  
 
 
 

Dům na Marsu

  Přehrát
Autor: Arjen Lucassen Země: Nizozemsko
Věnováno roveru ExoMars, který se na své osamělé cestě daleko od domova statečně snaží pomoci nám odpovědět na některé z největších otázek lidstva: Jsme sami ve vesmíru? Existuje pro nás budoucnost mezi hvězdami?
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Jsem úplně sám. Všichni jsme sami. Má budoucnost je neznámá. Naše budoucnost je neznámá. Vzpínám se k hvězdám, odsud, z marsovského domu.  
 
 
 

Hlasy dětí ze školy GWMK na Marsu

  Přehrát
Autor: Carlos Vastro León Země: Kolumbie
Toto jsou hlasy Kolumbijských dětí, studujících v současnosti na Gimnasio Williama Mackinleye (GWMK) v Bogotě. Jejich poselství vyjadřuje to nejlepší z nás; optimismus a naději pro zemi, která to naléhavě potřebuje.
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Jsme kolumbijské děti a v pozemském roce 2019 studujeme na Gimnasio Willama Mackinleye. S veškerou svou snahou a faktazií naší zemi věnujeme naději, že bude den ze dne lepší. Vyrábí se tu jedna z nejlepších káv na světě a naši lidé jsou i přes obtíže velmi šťastní, proto chceme, aby o nás věděli.  
 
 
 

Exit Empire - První (volání z Marsu)

  Přehrát
Autor: Exit Empire Země: Česko
Exit Empire složili tuto píseň k oslavě vědy a výzkumu vesmíru. Bylo fascinující hrát si se zvukem a zahrnout do písně skutečné nahrávky marťanského větru nebo první zachycené gravitační vlny. Do zvukové stopy je zde také převedený obrázek přistávací lokace na Marsu a nedávno zveřejněný snímek černé díry. Text "Light will come" odkazuje na český analyzátor s touto písní na palubě, který bude na Marsu studovat blesky. Použili jsme i typické české nástroje cimbál a varhany. Keep looking up!
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Vzbudil jsi mě. Až zrůžoví sol, vydláždím stezku zpět ke hvězdám. Až obloha potemní, hleď vzhůru, přijde světlo.  
 
 
 

Jedno lidství

  Přehrát
Autor: CLASSE PROFESSIONNELLE HARTHOUSE Země: Francie
Někdy musíte být daleko od domova, abyste si uvědomili, jak moc vám záleží na tom, co jste tam zanechali. Toto poselství je krátkým souborem toho, čím vším je lidstvo. Vícejazyčná zpráva zaznamenaná skupinou studentů střediska medico social v Harthouse ve Francii.
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Francouzsky: Jen jedno prostředí (velryby) Arabsky: Jen jeden život (moře a rackové) Rusky: Jen jedna planeta (ptáci) Čínsky: Jen jedna naděje (cikády) Španělsky: Jen jedna budoucnost (hrající si školáci) Anglicky: Jedno lidstvo (smějící se dítě)  
 
 
 

Život je plný…

  Přehrát
Autor: musiciancg of the space Země: Francie
Jsme pětice studentů vysoké školy Claude Gellée a chceme poslat takovou zprávu na Mars, která odráží život a naději. To proto, že by ji mohlo zaslechnout něco ve vesmíru. Nahrávku jsme vytvořili s pomocí klavíru a tabletu.
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Život v úplnosti představuje rytmus srdce, který zrychluje nebo zpomaluje díky hudbě, která představuje čas. Zvukové efekty odpovídají těžkým krokům, které je v našem bytí velmi obtížné učinit. Texty přepisují naše vnímání života: NADĚJE!  
 
 
 

Smějící se Tomášek

  Přehrát
Autor: Laurent Hirsch Země: Francie
Nahrál jsem svého smějícího se syna Toma. Bylo to velmi vtipné, pozitivní a inspirativní :-))) Bylo to v prosinci 2018. Tomovi bylo 6 měsíců. Spolu s manželkou jsme Toma přijali jako tříměsíční miminko. Je to velmi radostné dítě, často se usmívá a řehtá. :-) Proč posílat tento zvuk na Mars: => Je to pozitivní, zábavné, rychlé a snadno pochopitelné. => Každý takový zvuk dělal, proto lze říci, že je univerzální. => Zjistil jsem, že jde svým způsobem o skvělý symbol lidstva.
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Hahahaha... Haha.. Ha! Haha!!  
 
 
 

Hudba ze Země, na Zemi

  Přehrát
Autor: Matteo Bosi Země: Itálie
Myslím, že hudba je nejvyšší možnou formou umění, která dokáže spojit všechny lidi. Každý může rozumět hudbě, bez nutnosti jakéhokoliv překladu. Kombinoval jsem nástroje, které jsem shromáždil z mnoha různých zemí, aby v tomto projektu v ideálním případě reprezentoval každého na Zemi. Po technické stránce píseň obsahuje velmi krátké digitální ticho, k měření poměru signálu a šumu, a uzavírá se šuměním moře: život pochází z vody, a jeho bílý šum může být užitečný při porozumění přenášeným datům.
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Použil jsem nástroje z Austrálie (didgeridoo), Indie (sitar), Peru (flétna a charango), Rusko (balalajka), Mexiko (tun kuul), Čína (erhu) Itálie (mandolína), Slovensko (fujara) africký buben a akustickou kytaru.  
 
 
 

Odpoledne v parku v Brightonu ve Velké Británii

  Přehrát
Autor: Mia Grendal Země: Norsko
Tato nahrávka představuje zvuk větru, racků, člověka hrajícího na kytaru, hrající si děti a rozprávějící lidi. Jde o kousek pozemského života, který by přinesl zvuky, jež nepůjde nikdy zaznamenat na planetě, která je prázdná, bez stromů, lidí a zvířat. Záznam jsem vytvořil za slunečného srpna roku 2016.
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Hudba, zvuky přírody a srozumitelná konverzace.  
 
 
 

Zpívající ptačí pěvci

  Přehrát
Autor: Wai Mui Lucy Chan Země: Hongkong
Krásný zvuk ptačího zpěvu. Původně zaznamenaný v metropolitním pozemském městě - Hong Kongu.
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Tento krásný ptačí zpěv, zaznamenaný v hongkongském Pokfulamu dne 18 března 2019. Prosím, hlasujte pro tento úžasný zvuk z Matky Země!  
 
 
 

Skvělý Mars

  Přehrát
Autor: Praskovja Ušakova Země: Rusko
Jsem jedenáctiletá Praskovja a chci, aby lidé věděli, že Mars je krásná planeta, která vždy čeká na návštěvu pozemšťanů. Lidstvo vytvořilo mnoho prací spojených s Marsem. Moje oblíbená píseň od Noize MC: “Mars Fun” je jednou z nich.
 
Slova nahrávky Licence (CC BY 4.0)
Jmenuji se Praskovja, je mi 11 let a mluvím k vám z Marsu. Mars je velmi chladný. Jsou tu červené písky, strmé hory, krátery a nesrovnatelně krásné západy slunce. Pravda, je chladná a tlak je tu nízký, ale take dva krásné měsíce a velmi jasné hvězdy. Čekáme na vás, pozemšťané. Přijďte za námi!  
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Strategy AV21

#CallFromMars