Aktuální číslo:

2017/12

Téma měsíce:

Kontakty

Biomolekuly, chromozomy, genomy a buňky

Biofyzikální ústav AV ČR, v. v. i., projekty excelence BFÚ AV ČR, v. v. i.
 |  10. 4. 2014
 |  Vesmír 93, 229, 2014/4
komerční prezentace

V roce 2011 byla vyhlášená soutěž o tzv. projekty excelence (PE) a jejím hlavním cílem byla podpora kvalitního základního výzkumu, rozvíjení multidisciplinarity a spolupráce. Tyto projekty bylo možno podávat na 7 let ve všech vědních oblastech. Peer review hodnocení projektů bylo velmi přísné. Celkem bylo pro celou ČR uděleno 25 projektů. Biofyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (BFÚ) byl v této prestižní soutěži mimořádně úspěšný a získal 3 projekty jako koordinující pracoviště a 1 projekt jako spoluřešitel. BFÚ tak potvrdil svou pověst jednoho z nejlepších pracovišť AV ČR.

Obecným cílem PE je vytvořit funkční výzkumnou strukturu, která zajistí (i) multidisciplinární přístup, (ii) těsnou spolupráci mezi AV ČR a univerzitami v ČR, (iii) vysokou přidanou hodnotu založenou na společném využití zkušeností a zařízení vedoucímu k synergickým efektům, (iv) koncentraci zdrojů pro realizaci komplexních úkolů a (v) výchovu nové generace mladých vědců dobře připravených pro vstup do vysoce kompetitivního prostředí v těchto vědních oblastech. Podívejme se nyní na projekty BFÚ.

Nyní vidíte 20 % článku. Co dál:

Jsem předplatitel, mám plný přístup
Jsem návštěvník
Chci si přečíst celé číslo
Předplatným pomůžete zajistit budoucnost Vesmíru. Více o předplatném
OBORY A KLÍČOVÁ SLOVA: Molekulární biologie

O autorech

Stanislav Kozubek

Miroslav Fojta

Boris Vyskot

Doporučujeme

Jak si delfíni ucpávají uši

Jak si delfíni ucpávají uši audio

Jaroslav Petr  |  17. 12. 2017
Hluk v mořích a oceánech produkovaný člověkem ohrožuje kytovce. Může je dočasně ohlušit nebo jim trvale poškodit sluch. Nově objevený fenomén by...
Tajemná sůva šumavská

Tajemná sůva šumavská

Jan Andreska  |  17. 12. 2017
Byl vyhuben a vrátil se. Na Šumavu lidskou snahou a do Beskyd vlastním přičiněním. Puštík bělavý teď žije opět s námi, ale ohrožení trvá.
Hmyz jako dokonalý létací stroj

Hmyz jako dokonalý létací stroj

Rudolf Dvořák  |  4. 12. 2017
Hmyz patří k nejdokonalejším a nejstarším letcům naší planety. Jeho letové schopnosti se vyvíjely přes 300 milionů let a předčí dovednosti všech...

Předplatným pomůžete zajistit budoucnost Vesmíru

Tištěná i elektronická
verze časopisu
Digitální archiv
od roku 1994
Speciální nabídka
pro školy a studenty

 

Objednat předplatné