Aktuální číslo:

2018/12

Téma měsíce:

Jednotky SI

Dny otevřených dveří výpracovišť Akademie věd

Navštivte a poznejte ve dnech 4.-6. 11. 2010, Dny otevřených dveří Fyzikální ústav AV ČR
8. 10. 2010
 |  Vesmír 89, 630, 2010/10
komerční prezentace

Zajímá vás, jak se připravují struktury atomových rozměrů a na jakých principech budou pracovat počítače blízké budoucnosti? Jaké aplikace se připravují na bázi nových materiálů a technologií, co se děje na novém obřím urychlovači v CERN, či zda bude v České republice postaven nejintenzivnější laser na světě a k čemu takováto zařízení slouží?

Navštivte Fyzikální ústav AV ČR, veřejnou výzkumnou instituci, zaměřenou na základní výzkum v oblasti fyziky. Nahlédněte do moderních laboratoří největšího pracoviště Akademie věd České republiky, jehož badatelský program je orientován zejména na fyziku materiálů, ale zahrnuje i fyziku elementárních částic, plazmatu a klasickou a kvantovou optiku.

Využijte příležitost seznámit se a na vlastní oči přesvědčit, že akademický badatelský výzkum je zajímavá práce, často s velmi užitečným uplatněním.

Jste-li studentem fyzikálního oboru, nabízíme vám možnost vypracovat u nás bakalářskou, diplomní, resp. disertační práci. Ve spolupráci s vysokými školami školíme v rámci akreditovaných studijních programů studenty magisterských a doktorských (Ph.D.) studijních oborů. Možnost zapojit se do vybraných badatelských projektů nabízíme i studentům středních škol.

Více informací o Fyzikálním ústavu AV ČR najdete na www.fzu.cz, zde je i podrobný program připravených exkurzí do laboratoří.

Ke stažení

OBORY A KLÍČOVÁ SLOVA: Fyzika

Doporučujeme

Tanec mezi pravděpodobnostmi

Tanec mezi pravděpodobnostmi

Ondřej Vrtiška  |  3. 12. 2018
Forenzní genetička Halina Šimková donedávna v Kriminalistickém ústavu Praha analyzovala DNA a pomáhala odhalovat vrahy, násilníky a zloděje. To ji...
Sedm základních kamenů

Sedm základních kamenů

Ivan Boháček  |  3. 12. 2018
Začalo to metrem. Ve dnech, kdy jde toto číslo Vesmíru do tiskárny, probíhá ve Versailles 26. konference pro váhy a míry (CGPM, Conférence...
Je resveratrol opravdu lék proti stárnutí?

Je resveratrol opravdu lék proti stárnutí?

O resveratrolu jsme léta slýchali ve spojitosti s příznivými účinky pití červeného vína či s tzv. francouzským paradoxem. Pak se objevily zprávy,...

Předplatným pomůžete zajistit budoucnost Vesmíru

Tištěná i elektronická
verze časopisu
Digitální archiv
od roku 1994
Speciální nabídka
pro školy a studenty

 

Objednat předplatné