Aktuální číslo:

2018/10

Téma měsíce:

Navigace

Biologická olympiáda — výsledkové listiny

Přepisy výsledkových listin národních, ústředních a celostátních kol československé a české Biologické olympiády
7. 4. 2016
 |  Vesmír 95, 249, 2016/4

4. ročník, 1970, Ústí nad Labem

1. Jan Zima, Gy Praha 9; 2. Jana Palečková, Gy Praha 9; 3. Zdeněk Lacina, Gy Prostějov; 4. Hana Piclová, Gy Kadaň; 5. Zdeněk Šudoma, Gy Praha 9; 6. Vladimír Bejček; Gy Litvínov; 7. Karel Koudela, Gy Třebíč; 8. Mária Kyššová; Gy Kysucké Nové Mesto; 9. Blanka Plíšková, Gy Chomutov; 10. Luboš Václavek, Gy Jablonec nad Nisou; 11. Zdeněk Mikulík, Gy Olomouc; 12. Marie Stachová, Gy Hlinsko v Čechách; 13. Olga Jurčíková, Gy Uherský Brod; 14. Karel Prach, Gy Planá nad Lužnicí; 15. Petr Mareš, Gy Benešov; 16. Jan Macek, Gy Příbram; 17. Pavel Navrátil, Gy Prostějov; 18. Irma Frýbertová, Gy Beroun; 19. Jaroslav Žižka, Gy Pardubice; 20. Hana Honcová, Gy Praha 9.

Pozn.: prvního národního kola se zúčastnilo 34 soutěžících

5. ročník, 1971, Praha

1. Eva Kopecká, Gy Mar. Lázně; 2. Anna Šteklová, Gy Ostrov nad Ohří; 3. Jiří Pavlíček, Gy Lerchova Brno; 4. Igor Koropecký, Gy Pardubice; 5. Josef Dvořák, Gy Chotěboř; 6. Vladimír Bejček, Gy Litvínov; 7. Kateřina Hášová, Gy Arabská Praha 6; 8. Václav Ducháč, Gy Náchod; 9. Jolana Tománková, Gy Arabská, Praha 6; 10. Olga Hodoušková, Gy, Lid. milicí, Praha; 11. Pavel Štifter, Gy Karlovy Vary; 12. Dagmar Kadlecová, Gy Koněvova, Brno; 13. Ivan Dostál, Gy Hradec Králové; 14. Jiří Berka, Gy Koněvova, Brno; 15. Miloslav Vála, Gy Prostějov; 16. Vladimír Novotný, Gy Mariánské Lázně; 17. Tomáš Grim, Gy Havířov; 18. Alena Malínková, Gy Olomouc; 19. Jiří Zámečník, Gy Arabská, Praha 6; 20. Aleš Šulc, Gy Náchod.

6. ročník, 1972, Hradec Králové

1. Antonín Jabor, Gy Mělník; 2. Milan Zlínský, Gy Havířov; 3. Jiří Káňa, Gy Havířov; 4. Jiří Bodlák, Gy České Budějovice; 5. Ivan Dostál, Gy Hradec Králové; 6. Petr Polster, Gy Brno; 7. Jiří Šurkovský, Gy Havířov; 8. Jiří Pašek, Gy Sušice; 9. Otakar Schwarz, Gy Tanvald; 10. Martin Bernášek, Gy Praha 6; 11. Jan Kristek, Gy Orlová; 12. Vladimír Bohanes, Gy Brno; 13. Zdenka Blažková, Gy Roudnice; 14. Vladimír Bejček, Gy Litvínov; 15. Olga Šormová, Gy České Budějovice; 16. Martin Kubíček, Gy Plzeň; 17. Vladimír Hašler, Gy Slaný; 18. Zdeněk Gorgoň, Gy Brno; 19. Pavel Štifter, Gy Karlovy Vary; 20. Erika Cachocanová, Gy Náchod.

7. ročník, 1973, České Budějovice

1. Jiří Hudeček, Gy České Budějovice; 2. M. Mestenhauserová, Gy Mělník; 3. Ivan Štercl, Gy Praha 6; 4. Vladěna Sedláčková, Gy Praha 10; 5. Václav Karásek, Gy Praha 7; 6. Jiřina Knillová, Gy Znojmo; 7. Zd. Procházková, Gy Náchod; 8. Petr Preclík, Gy Ostrov n. Ohří; 9. Jaroslav Kozma, Gy Slaný; 10. Milan Zlínský, Gy Havířov; 11. Alena Sehnalová, Gy Havířov; 12. Ladislav Dolanský, Gy České Budějovice; 13. Tonko Mardešič, Gy Praha 4; 14. Marie Moravcová, Gy Praha 6; 15. Anna Vojtová, Gy Tišnov; 16. Robert Řihánek, Gy Kyjov; 17. Josef Beneš, Gy Hradec Králové; 18. Jiří Šurkovský, Gy Havířov; 19. Irena Hrbková, Gy Náchod; 20. Otto Slabý, Gy Plzeň.

8. ročník, 1974, Hradec Králové

1. Jan Všetička, Gy Prostějov; 2. Josef Borůvka, Gy Náchod; 3. Ludmila Švejdová, Gy Vlašim; 4. Dalibor Jílek, Gy Ústí n. Labem; 5. Jan Kirschner, Gy Praha 7; 6. Václav Novák, Gy Litoměřice; 7. Josef Šmarda, Gy Hradec Králové; 8. Antonín Malkus, Gy Plzeň; 9. Blanka Trojanová, Gy Mělník; 10. Josef Patrný, Gy Liberec; 11. Lia Prudká, Gy Brno; 12. Vladěna Sedláčková, Gy Praha 10; 13. Ludmila Vápeníčková, Gy Semily; 14. Karel Matys, Gy Praha 2; 15. František Pojer, Gy Sušice; 16. Helena Grünnerová, Gy Jeseník; 17. Milan Bílý, Gy Havířov; 18. Jan Machač, Gy Praha 7; 19. Zdeněk Laštůvka, Gy Brno; 20. Jaroslav Frouz, Gy Karlovy Vary.

9. ročník, 1975, Hradec Králové

1. Pavel Urbánek, Gy Praha 6; 2. Hana Machková, Gy Hradec Králové; 3. Milan Bílý, Gy Havířov; 4. Tomáš Kučera, Gy Liberec; 5. Helena Grünnerová, Gy Jeseník; 6. Dalibor Titěra, Gy Praha 9; 7. Jan Slíva, Gy Opava; 8. Marie Tichá, Gy Litomyšl; 9. Lubomír Štráchal, Gy Mělník; 10. E. Pospíchalová, Gy Chotěboř; 11. Dalibor Jílek, Gy Ústí n. Labem.; 12. Irena Novotná, Gy, Kpt. Jaroše, Brno; 13. Zdeněk Oplt, Gy Praha 1; 14. Jan Charvát, Hradec Králové; 15. Dana Kotulánová, Gy, Elgartova, Brno; 16. J. Braunfuchsová, Gy Trhové Sviny; 17. Dag. Štruksová, Gy Říčany; 18. Milan Kus, Gy Krnov; 19. Alena Řepová, Gy Mělník; 20. Jana Přibylová, Gy, Elgartova, Brno.

10. ročník, 1976, Hradec Králové

1. Petr Pyšek, Gy Plzeň; 2. Jan Slíva, Gy Opava; 3. Petr Obšivač, Gy Rožnov; 4. Karel Žák, Gy Beroun; 5. Pavel Urbánek, Gy Praha 6; 6. Alena Suchánková, Gy Havířov; 7. Josef Špak, Gy Trhové Sviny; 8. Zdeněk Oplt, Gy Praha 1; 9. Ivana Koukalová, Gy, Kpt. Jaroše, Brno; 10. Pavel Komínek, Gy Krnov; 11. Jana Salawová, Gy Ostrava-Poruba.; 12. Vladimír Šild, Gy Pardubice; 13. Ivana Píplová, Gy České Budějovice; 14. Lubomír Adamec, Liberec; 15. Zuzana Hemerková, Gy Pardubice.; 16. Petr Dolenský, Gy Teplice; 17. Ivana Drahoňovská, Gy Česká Lípa; 18. Eva Raušerová, Gy, Kpt. Jaroše, Brno; 19. Marek Blažka, Gy Praha 5; 20. Dalibor Sedláček, Gy Ostrov n. Ohří.

11. ročník, 1977, Hradec Králové

1. Petr Pyšek, Gy Plzeň; 2. A. Suchánková, Gy Havířov; 3. S. Komárek, Gy Jindřichův Hradec; 4. P. Komínek, Gy Krnov; 5. J. Wolfová, Gy Ústí n. Labem; 6. J. Zemanová, Gy Praha 6; 7. H. Banzetová, Gy Ostrov n. Ohří; 8. J. Vrba, Gy České Budějovice; 9. Vladimír Šild, Gy Pardubice; 10. V. Kratochvílová, Gy Beroun; 11. A. Polách, Gy Nový Jičín; 12. M. Kutáček, Gy Praha 6; 13. J. Vinterová, Gy Sedlčany; 14. L. Adamec, Liberec; 15. L. Svobodová, Gy Brno; 16. F. Tošovský, Gy Dobruška; 17. P. Svozil, Gy Brno; 18. J. Duras, Gy Plzeň; 19. M. Válková, Gy Ostrava- Hrabůvka; 20. O. Pultar, Gy Hradec Králové.

12. ročník, 1978, České Budějovice

1. L. Hadaš, SZTŠ Hradec Králové; 2. M. Pospíšilová, Gy Chrudim; 3. M. Simon, Gy Liberec; 4. J. Fähnrich, Gy Karlovy Vary; 5. P. Benda, Gy Šumperk; 6. A. Polách, Gy Nový Jičín; 7. V. Kožich, Gy České Budějovice; 8. J. Meluzín, Gy Roudnice n. Labem; 9. M. Navara, Gy Praha 2; 10. E. Řezáčová, Gy Říčany; 11. J. Navrátil, Gy Kroměříž; 12. P. Šváb, Gy Karlovy Vary; 13. L. Zvolánek, Gy Praha 3; 14. J. Nevole, Hlinsko; 15. J. Wolfová, Gy Ústí n. Labem; 16. V. Kalenda, Gy Slaný; 17. V. Moravec, Gy Rokycany; 18. I. Borčinová, Gy Jindřichův Hradec; 19. A. Vankát, Gy Louny; 20. P. Fuchs, Gy Praha 1.

13. ročník, 1979, Hradec Králové

1. Květuše Šťastná, Gy Mladá Boleslav; 2. Petr Šváb, Gy Karlovy Vary; 3. Alena Vydrová, Gy České Budějovice; 4. Jindřich Špinar, Gy Kyjov; 5. Viktor Kožich, Gy České Budějovice; 6. Jan Hartman, Gy Sedlčany; 7. Pavel Zajíček, Gy Mladá Boleslav; 8. Václav Koza, Gy Jaroměř; 9. Jan Němeček, Gy Praha 6; 10. Miroslav Janeček, Gy Karlovy Vary; 11. Jan Franc, Gy Louny; 12. Zdena Hrubá, Gy Brno; 13. Petr Čejchan, Gy Praha 4; 14. Vlasta Rinnová, Gy Trutnov; 15. Eva Kulíková, Gy Chomutov; 16. Jiří Macela, Gy Hradec Králové; 17. Ivana Tomíšková, Gy Praha; 18. Jana Brnková, Gy Strakonice; 19. Richard Průša, Gy Hradec Králové; 20. Karla Papírová, Gy Český Krumlov.

14. ročník, 1980, Opočno

1. J. Krčilová; 2. V. Loydová; 3. E. Rusková; 4. S. Dyrhonová; 5. A. Polák; 6. Z. Šmeralová; 7. P. Milata; 8. H. Pokorná; 9. J. Bytel; 10. V. Grygyrová; 11. J. Hartman; 12. J. Kulich; 13. J. Novák; 14. M. Mareš; 15. M. Černý; 16. J. Křivka; 17. D. Chmelíková; 18. J. Kaprálek; 19. I. Matalová; 20. K. Brabec.

15. ročník, 1981, České Budějovice

1. J. Konvalinka; 2. I. Pekárková; 3. V. Loydová; 4. J. Rysová; 5. V. Grygarová; 6. Z. Hynková; 7. Š. Bouzková; 8. T. Siatka; 9. K. Rádlová; 10. Z. Sušický; 11. L. Slovák; 12. A. Rečková; 13. P. Ouředníček; 14. L. Kovář; 15. Z. Hovorková; 16. I. Krausová; 17. S. Andrýs; 18. J. Křivka; 19. J. Plaček; 20. I. Mrozková.

16. ročník, 1982, Olomouc

1. B. Škoda, Praha; 2. V. Šustr, Jihomoravský kraj; 3. J. Švéda, Jihomoravský kraj; 4. P. Hanzelka, Severomoravský kraj; 5. Z. Skála, Praha; 6. I. Holá, Východočeský kraj; 7. R. Ryška, Severomoravský kraj; 8. K. Kestner, Středočeský kraj; 9. V. Čurn, Jihočeský kraj; 10. V. Fojtů, Severomoravský kraj; 11. P. Valešová, Západočeský kraj; 12. M. Kříž, Jihočeský kraj; 13. P. Poc, Východočeský kraj; 14. M. Maletímský, Praha; 15. M. Polanová, Praha; 16. L. Slobodníková, Západoslovenský kraj; 17. J. Varkoček, Severomoravský kraj; 18. Z. Drábková, Středočeský kraj; 19. A. Mlynárová, Výchdoslovenský kraj; 20. S. Čegan, Jihomoravský kraj.

17. ročník, 1983, Bratislava

1. Fiala; 2. Plšek; 3. Čurn; 4. Bufka; 5. Jindra; 6. Unar; 7. Cvrčková; 8. Nedvěd; 9. Michálková; 10. Takáczová; 11. Gutzerová; 12. Polanová; 13. Markovcová; 14. Trojánková; 15. Hartoš; 16. Ryška; 17. Kropil; 18. Fojtů; 19. Pavlen; 20. Šolc.

18. ročník, 1984, České Budějovice

1. D. Podhradský, Západočeský kraj; 2. R. Michálková, Středočeský kraj; 3. M. Chytrý, Jihomoravský kraj; 4. N. Kocková, Bratislava; 5. I. Pokorná, Jihomoravský kraj; 6. L. Vanko, Západoslovenský kraj; 7. J. Horáček, Západočeský kraj; 8. O. Nedvěd, Středočeský kraj; 9.–10. T. Bachyncová, Západoslovenský kraj; P. Stránský, Západočeský kraj; 11. S. Vitha, Jihočeský kraj; 12. J. Pšenčík, Praha; 13. V. Dinga, Středoslovenský kraj; 14.–15. R. Tondlová, Jihočeský kraj; J. Polášková, Bratislava; 16. R. Škoda, Bratislava; 17. Š. Šindelářová, Jihočeský kraj; 18. M. Klemeš, Severomoravský kraj; 19. R. Nedbal, Středočeský kraj; 20. A. Lancíková, Středoslovenský kraj.

19. ročník, 1985, Lednice na Moravě

1. J. Frouz, Jihočeský kraj; 2. M. Klemš, Severomoravský kraj; 3. M. Chytrý, Jihomoravský kraj; 4. Š. Sedláčková, Jihočeský kraj; 5. P. Stránský, Západočeský kraj; 6. M. Cibulková, Středočeský kraj; 7. N. Formanová, Východočeský kraj; 8. P. Novotný, Středočeský kraj; 9.–10. Z. Nikodémová, Středočeský kraj; Šmilauer, Praha; 11. P. Kurešová, Východočeský kraj; 12. V. Ryáček, Středočeský kraj; 13. Š. Pánek, Praha; 14.–15. P. Pípalová, Východočeský kraj, R. Roháček, Jihomoravský kraj; 16. M. Gardášová, Jihomoravský kraj; 17. A. Němcová, Západočeský kraj; 18. I. Pogran, Bratislava.; 19.–21. K. Kriegerbecková, Západočeský kraj, J. Kováč, Východočeský kraj, H. Menšíková, Jihomoravský kraj.

20. ročník, 1986, Nitra

1. Libor Jankovský; 2. Roman Letz; 3. Nataša Formanová; 4. Štěpánka Sedláčková; 5. Šimon Pánek; 6. Dávid Modrý; 7. František Kovács; 8. Pavel Unar; 9. Jaroslav Jirásek; 10. Pavel Trojan; 11. Zdeňka Plotková; 12. Martin Gutzer; 13. Milena Svobodová; 14. Hana Mančíková; 15. Jana Nepivodová; 16. Ivan Smetana; 17. Gabriela Goščíková; 18. Jana Černáková; 19. Lukáš Holec; 20. Jana Ptáčková.

21. ročník, 1987, Olomouc

1. R. Letz, Bratislava; 2. J. Gregor, Východočeský kraj; 3. A. Exnerová, Jihočeský kraj; 4. I. Grécová, Východoslovenský kraj; 5. T. Vlk, Severomoravský kraj; 6.–7. J. Černý, Východočeský kraj, F. Kovácz, Východoslovenský kraj; 8.–9. K. Gajdoštinová, Západoslovenský kraj, O. Simon, Praha; 10. K. Kabeláčová, Výchdočeský kraj; 11. V. Tauš, Středočeský kraj; 12. K. Vojčinák, Středoslovenský kraj; 13. I. Pohoriljaková, Západoslovenský kraj; 14. M. Vavřík, Severomoravský kraj; 15. A. Jakubcová, Východoslovenský kraj; 16. P. Ružovičová, Bratislava; 17.–18. R. Fialová, Jihočeský kraj, N. Heyrovská, Praha; 19. M. Bílý, Praha.; 20. F. Bilka, Bratislava.

22. ročník, 1988, Praha

1. A. Reiter, Severomoravský kraj; 2. R. Pichlová, Východočeský kraj; 3. O. Simon, Praha; 4. P. Havlíček, Jihočeský kraj; 5. T. Dražil, Východoslovenský kraj; 6. P. Nevečeřal, Západočeský kraj; 7. M. Bílý, Praha; 8. Z. Voráčková, Západočeský kraj; 9. M. Tomovčík, Východoslovenský kraj; 10. P. Kadlečík, Západoslovenský kraj; 11. D. Sedmera, Praha.; 12. T. Hájek, Středočeský kraj; 13. P. Kylar, Východočeský kraj; 14. R. Mac, Jihomoravský kraj; 15. R. Hanák, Jihočeský kraj; 16. J. Vrabec, Středočeský kraj; 17. P. Barsa, Západočeský kraj; 18. M. Mrug, Středočeský kraj; 19. D. Michálková, Bratislava; 20. R. Cvahová, Středočeský kraj.

23. ročník, 1989, Brno

1.–2. Ján Minárik, Gy Poprad; Petr Ulman, Gy, Praha; 3.– 4. Martin Hrehorčák, Gy Prešov a Martina Chorvátová, Gy, Bratislava; 5. Antonín Reiter, Gy Prostějov; 6. Ondřej Cinek, Gy Mladá Boleslav; 7.–8. Rostislav Kaňka, Gy České Budějovice a Pavel Tomančák, Gy Frýdlant n. Ostravicí; 9.– 10. Šárka Chalupecká, Gy Brno a Petr Kadlečík, Gy Piešťany; 11. Irena Skleničková, Gy Praha; 12. Markéta Svobodová, Gy Ústí nad Labem; 13.–14. Eva Hanková, Gy Opava a Alice Polková, Gy Plzeň; 15.–16. David Sedmera, Gy Praha a Elena Štefanovie, Gy Banská Bystrica; 17.–20. Tomáš Dražil, Gy Spišská Nová Ves, Zuzana Kempfová, Gy Ostrov n. Ohří, Tomáš Veverka, Gy Hořovice a Igor Vícha, Gy Brno; 21.–22. Monika Malová, Gy Dolný Kubín a Pavla Nová, Gy Chomutov; 23.–26. Vít Hrdoušek, Gy Vysoké Mýto, Martin Letonay, Gy Bratislava, Miloš Plachý, Gy Jindřichův Hradec a Milan Puskeiler, Gy Banská Bystrica; 27. Róbert Bohát, SPOŠ Nitra; 28. Pavel Jansa, Gy Bruntál; 29. Ján Komrska, Gy Bratislava; 30.–31. Radovan Kotyza, Gy Jindřichův Hradec a Lucia Petržíková, Gy Trenčín; 32. Alena Scheaková, Gy Beroun; 33. Miroslav Hour, Gy Karlovy Vary; 34. Edita Šťastná, Gy Louny; 35. Petr Kulíšek, Gy Jaroměř; 36. Petr Záruba, Gy Dvůr Králové n. L.

24. ročník, 1990, Banská Bystrica

1. J. Minárik; 2.–3. P. Čeledová, R. Hummel; 4. L. Urban; 5. V. Valášek; 6. Š. Zítková; 7. M. Kaňková; 8. M. Kálovec; 9. E. Vojíková; 10. J. Trnková; 11. A. Richterová; 12. V. Hrdoušek; 13. I. Libosvárová; 14.–15. B. Buryová, M. Kroupa; 16.–19. Š Chaloupecká, A. Hájková, M. Puskeiler, P. Folwarczná; 20. M. Nártová.

25. ročník, 1991, Nitra

1. P. Folwarczná, Gy Havířov; 2. K. Šumberová, Gy Břeclav; 3. E. Vojíková, Gy Strakonice; 4. J. Votýpka, Gy Botičská, Praha 2; 5. J. Trbušek, Gy Jevíčko; 6. T. Škrabský, Gy Bánská Bystrica; 7. J. Jansa, Gy Bruntál; 8. L. Janouch, Gy Česká, České Budějovice; 9. P. Šprynar, Gy Budějovická, Praha 4; 10. K. Machařová, Gy, Kpt. Jaroše, Brno; 11. B. Nagajová, Gy Bardejov; 12. J. Porkert, Gy Hradec Králové; 13. P. Tesařová, Gy Česká Třebová; 14. E. Mlčák, Gy Partizánske; 15. R. Necpal, Gy Banská Bystrica; 16. M. Kaňková, Gy Tábor; 17. S. Jankoučová, Gy Skalica; 18. K. Andrejkluličová, Gy Košice; 19. T. Větrovský, Gy Plzeň; 20. P. Makšin, Gy Kapušany; 21. P. Tolar, Gy Říčany; 22. H. Švojgrová, Gy Plzeň; 23. P.Pupák, Gy Banská Bystrica; 24. V. Froňková, Gy Kladno; 25. V. Tomášová, Gy Hranice; 26.–27. B. Štitnický, Gy Bratislava, L. Mazánek, Gy Kadaň; 28. M. Gajdoštíková, Gy Galanta; 29. Š. Zitková, Gy Liberec; 30. L. Urban, Gy Bratislava; 31. A. Tomek, Gy Litoměřická, Praha 9; 32. J. Švecová, Gy Litoměřice; 33. Š. Mazánková, Gy Brno-Křenová; 34. R. Horňák, Gy Makarenkova, Bratislava.

26. ročník, 1992, Hradec Králové

1. Stanislav Lhota, Gy Teplice; 2. Václava Froňková, Gy Kladno; 3. Lenka Kratzerová, Gy Botičská, Praha 2; 4.–5. Miroslav Hric, Gy Spišská Nová Ves, Boris Štítnický, Gy Červ. armády, Bratislava; 6. Kateřina Šumberová, Gy Břeclav; 7. Kateřina Machařová, Gy, Kpt. Jaroše, Brno; 8. Jana Škorníčková, Gy Sokolov; 9. Markéta Drdová, Gy Tábor; 10. Monika Vejrostková, Gy, Kpt. Jaroše, Brno; 11.–12. Marcela Radová, Gy Plzeň, Tibor Škrabský, Gy Tajovského, B. Bystrica; 13. Lukáš Fischer, Gy Arabská, Praha 6; 14. Tomáš Albrecht, Gy České Budějovice; 15. Ivana Stauberová, Gy Plzeň; 16. Marie Čapková, Gy Dvůr Králové; 17. Martin Rybák, Gy Litoměřická, Praha 9; 18. Zdeněk Vošlajer, Gy Rychnov n. Kněžnou; 19. Roman Necpal, Gy Tajovského, Banská Bystrica; 20. Marek Čambal, Gy Vazovova, Bratislava; 21. Mária Gajdošíková, Gy Galanta; 22.–23. Róbert Franc, Gy Nitra, Růžena Velátová, Gy Čáslav; 24.–25. Jitka Lazarová, Gy Nový Jičín, Lea Mrafková, Gy Pezinok; 26.–27. Beáta Cveliharová, Gy Bardejov, Zdena Gabrielová, Gy Chomutov; 28. Jiří Dušek, Gy Milevsko; 29.–31. Vladimír Kotala, Gy Havířov, Rastislav Ruman, Vojenské Gy Banská Bystrica, Halina Votinská, Gy Pardubice; 32. Lucia Kiliarska, Gy Košice; 33. Zdeněk Klouda, Gy Čáslav; 34. Kateřina Bražinová, Gy Nový Jičín; 35. Iva Straková, Gy Ústí n. Labem; 36. Stanislava Kendrová, Gy Metodova, Bratislava.

27. ročník, 1993, Brno

1. Stanislav Lhota, Gy Teplice; 2. Pavel Hulva, Gy Na Frýdecké, Český Těšín; 3. Ivana Kotorová, Gy Plzeň, Mikulášské náměstí; 4.–5. Miroslav Hric, Gy Spišská N. Ves, Tomáš Valenta, Gy Břeclav; 6. Lenka Kratzerová, Gy Botičská, Praha 2; 7. Tomáš Mráček, Gy Uherské Hradiště; 8. Petr Petřík, Gy Jablonec n. Nisou; 9. Ivana Švandová, Gy Fr. Haidy, Ostrava; 10. Lucia Kilarská, Gy Opatovská, Košice; 11. Lenka Vítová, Gy Písek; 12. Silvia Valeková, Gy D. Tatarky, Poprad; 13.–14. Roman Šafránek, Gy B. Němcové, Hradec Králové, Ivor Svetlanský, Gy Nitra, Parovská; 15.–16. Andrea Jankacká, Gy Púchov, M. Polievková, Gy Biliklova; 17. Petr Kováčik, Gy Tajovského, B. Bystrica; 18.–19. Jana Škorničková, Gy Sokolov, Dagmar Laiková, Gy Boskovice; 20. Kristina Nováková, Gy M. Boleslav, Palackého; 21. Milan Sandera, Gy Leparovo, Jičín; 22. Marta Černíková, Gy Dvůr Králové n. Labem; 23. Jana Zaluská, Gy Postupická, Praha 4; 24. Lenka Pláničková, Gy Cihlářská, Chomutov; 25. Eva Šimanová, Gy Korunní, Praha 2; 26. Klára Pospíšilová, Gy Slaný; 27. Eva Landová, Gy Slaný; 28. Roman Čajka, Gy A. Bernolaka, Námestovo; 29. Jakub Jirsa, Gy V. Nováka, Jindřichův Hradec; 30. Tibor Simonicz, Gy Komárno; 31. Peter Straka, Gy Partyzanské; 32. Jana Troszoková, Gy Komenského, Havířov; 33. Soňa Bražinová, Gy Nový Jičín; 34. Z. Kelecsenyiova, Gy Einsteinova, Bratislava; 35. Jan Koloč, Gy J. Hronca, Bratislava.

28. ročník, 1994, Dvůr Králové

1. Adam Petrusek, Gy Na vítězné pláni, Praha 4; 2.–3. Jan Mourek, Gy Kladno, Tomáš Valenta, Gy Břeclav; 4. Ivana Kotorová, Gy Plzeň, Mikulášské nám.; 5. Pavla Fabiánová, Gy Brno, Vídeňská; 6. Pavel Hulva, Gy Na Frýdecké, Český Těšín; 7. Tomáš Mráček, Gy Uherské Hradiště; 8. Ivana Švandová, Gy Ostrava-Hrabůvka; 9.–10. Leoš Kohout, Gy Klatovy, Jiří Libus, Gy Louny; 11. Radim Hédl, Gy Jeseník; 12. Roman Šafránek, Gy Hradec Králové; 13. Karel Švadlenka, Gy České Budějovice, Jírovcova; 14. Petr Petřík, Gy Jablonec n. Nisou; 15. Simona Weinbergová, Gy Domažlice; 16. Martin Šandera, Gy Jičín; 17. Pavel Carvan, Gy Lanškroun; 18. Lenka Pláničková, Gy Chomutov; 19.–24. Petr Karlík, Gy Botičská, Praha 2, Jana Kusáková, Gy Budějovická, Praha 4; Eva Landová, Gy Slaný, Michal Severa, Gy Tábor, Štěpánka Šubrtová, Gy Slaný, Lenka Vítová, Gy Písek.

29. ročník, 1995, Strážnice

1. Jiří Libus, Gy Louny; 2. Jan Mourek, Gy Kladno; 3. Pavla Fabiánová, Gy Brno, Vídeňská; 4. Simona Weinbergová, Gy Domažlice; 5. Leoš Kohout, Gy Klatovy; 6. Martin Poláček, Gy Prostějov; 7. Marek Eliáš, Gy Ostrava; 8.–10. Karel Švadlenka, Gy České Budějovice, Petr Kment, Gy Brno, Petr Kuneš, Gy Domažlice; 11. Milan Řezáč, Gy Botičská, Praha 2; 12. Radim Hédl, Gy Jeseník; 13.–14. Štěpán Janeček, Gy Mnichovo Hradiště; 15. Karel Chobot, Gy Chomutov; 16. Ivan Čepička, Gy Chomutov; 17.–18. Jiří Hájek, Gy Ústí n. Orlicí, Radek Zapletal, Gy Milevsko; 19. Alena Krejčí, Gy České Budějovice; 20. Andrea Kramerová, Gy Litoměřická, Praha 9; 21. Petr Koutecký, Gy Ostrava; 22. Kateřina Kutišová, Gy Slaný; 23. Alice Munzarová, Gy Dvůr Králové n. Labem.

30. ročník, 1996, Domažlice

1. Petr Kment, Gy, Slovanské nám., Brno; 2. Ivan Čepička, Gy Chomutov; 3. Milan Řezáč, Gy Botičská, Praha 2; 4. Marek Eliáš, Gy Ostrava, Matiční; 5. Martin Poláček, Gy Prostějov; 6. Radek Zapletal, Gy Milevsko; 7. Martina Petrů, Gy Třeboň; 8. Karel Chobot, Gy Chomutov; 9. Jindra Fišerová, Gy Botičská, Praha 2; 10. Vladimír Varga, Gy Uherské Hradiště; 11. Jiří Hájek, Gy Ústí n. Orlicí; 12. Petr Koutecký, Gy Matiční, Ostrava; 13. Martin Hrubý, Gy Arabská, Praha 6; 14. Lenka Barčiová, Gy Tábor; 15. Jiří Mareš, Gy Kladno; 16. Helena Jahelková, Gy Ostrava-Zábřeh; 17. Zuzana Sýkorová, Gy Pardubice; 18. Marcela Světlíková, Gy Plzeň; 19. Josef Hotový, SLTŠ Trutnov; 20.–21. Alena Štrojsová, Gy Mnichovo Hradiště, Kateřina Vondráková, Gy Vlašim; 22. Lenka Charvátová, Gy Teplice; 23. Petr Vondraš, Gy Domažlice; 24. Jan Kratochvíl, Gy Cheb.

31. ročník, 1997, Čáslav

1. Marek Eliáš, Gy Šmeralova, Ostrava.; 2. Jitka Rudolfová, Gy Blansko; 3. Vladimír Varga, Gy Uherské Hradiště; 4. Radovan Fišer, Gy Sladkovského, Praha 3; 5. Pavel Cahyna, Gy Hellichova, Praha 1; 6. Jindra Fišerová, Gy Botičská, Praha 2; 7. Jiří Mareš, Gy Kladno; 8. Lukáš Synek, Gy Sedlčany; 9. Petr Bogush, Gy Strakonice; 10. Miroslav Kolařík, Gy Louny; 11. Jiří Hulcr, Gy Slaný; 12. Václav Gvoždík, Gy Opava; 13. Roman Goněc, Gy Vídeňská, Brno; 14. Jana Burdová, Gy Litomyšl; 15. Jana Šenberová, Gy Rokycany; 16. Jan Vondrák, Gy Písek; 17. Lenka Charvátová, Gy Teplice; 18. Silvie Matychová, Gy Přerov; 19. Eva Krušinová, Gy Liberec, 20. Lucie Peterková, Gy Pardubice; 21. Blanka Bombalová, Gy Soběslav; 22. Jan Rothanzl, Gy Sokolov; 23. Aleš Ryba, Gy Rokycany.

32. ročník, 1998, Litvínov

1. Jitka Rudolfová, Gy Blansko; 2. Přemysl Falt, Gy Žďár n. Sázavou; 3. Pavel Cahyna, Gy Hellichova, Praha 1; 4. Miroslav Srba, Gy Chomutov; 5.–6. Radek Lučan, Gy Přerov, Petr Bogusch, Gy Strakonice; 7. Ondřej Šmíd, Gy Neratovice; 8. Petr Šípek, Gy Dvůr Králové; 9.–10. Jiří Marek, Gy Kladno, Martin Kostka, Gy Pelhřimov; 11. Jakub Straka, Gy Chodovická, Praha 9; 12. Radovan Fišer, Gy Sladkovského, Praha 3; 13. Jan Matějů, Gy Karlovy Vary; 14. Zbyněk Hoták, Gy Bruntál; 15. Jana Procházková, Gy Moravské Budějovice; 16. Jiří Foit, Gy Písek; 17. Veronika Košťálová, Gy Broumov; 18. Tereza Chvátalová, Gy Jablonec n. Nisou; 19. Michal Bittner, Gy Náchod, 20.–21. Jana Kvičerová, Gy Poděbrady, Martina Šafránková, Gy Klatovy; 22. Jaromír Papež, Gy Komenského, Havířov; 23. Jana Pojerová, Gy Klatovy; 24. Iva Brožková, Gy Ústí n. Labem.

33. ročník, 1999, Třeboň

1. Přemysl Falt, Gy Žďár n. Sázavou; 2. Petr Šípek, Gy Dvůr Králové; 3. Miroslav Srba, Gy Chomutov; 4. Martin Kostka, Gy Pelhřimov; 5.Martin Fikáček, Gy Slezská Ostrava; 6. Jan Posádka, Gy Žďár n. Sázavou; 7.–8. Jiří Foit, Gy Písek, Zbyněk Hoták, Gy Bruntál; 9. Jan Matějů, Gy Karlovy Vary; 10. Jakub Straka, Gy Chodovická, Praha 9; 11. Vendula Strádalová, Gy Stříbro; 12. Petr Šrámek, Gy Jilemnice; 13. Tereza Chvátalová, Gy Jablonec n. Nisou; 14. Klára Hoffmannová, Gy Budějovická, Praha 4; 15. Radka Beranová, Gy Tábor; 16. Ondrej Richtárik, Reálné Gy Prostějov; 17. Lukáš Krinke, Gy Kladno; 18. Anna Skallová, Akademické Gy Korunní, Praha 2; 19. Jan Švadlenka, Gy Chrudim; 20. Jan Šašek, Gy Sušice; 21. Vojtěch Kolář, Gy Zábřeh; 22. Michaela Frýzková, Gy Slaný; 23. Jaroslav Zikán, Gy Kladno; 24. Michal Vlasatý, Gy Roudnice n. Labem.

34. ročník, 2000, Horní Maršov

1. Jakub Straka, Gy Horní Počernice, Praha 9; 2. Martin Fikáček, Gy Hladnovská., Ostrava; 3. Miroslav Srba, Gy Chomutov; 4. Magdaléna Kubešová, Gy Jírovcova, České Budějovice; 5. Stanislava Kozlová, Gy Šlapanice; 6. Petr Janšta, Gy Moravský Krumlov; 7.–9. Radka Dvořáková, Gy Arabská, Praha 6, Klára Hoffmannová, Gy Budějovická, Praha 4, Vojtěch Kolář, Gy Zábřeh na Moravě; 10. Jakub Těšitel, Gy Chrudim; 11. David Novotný, Gy Tábor; 12. Jan Švadlenka, Gy Chrudim; 13. Kristina Merunková, Gy J. M., Jihlava; 14. Ondřej Černý, Gy Zábřeh na Moravě; 15. Lenka Dvořáková, Gy V. D. T., Slaný; 16. Jana Krtková, Gy Jateční, Ústí n. Labem; 17. Michaela Dastychová, Gy Mladá Boleslav; 18. Jiří Jirout, Gy Plzeň, Mikulášské nám.; 19. Jan Sedlák, Gy Mikulášké nám., Plzeň; 20. Jan Košnar, Gy Polička; 21. Ondřej Prýmek, Gy Jablonec n. Nisou; 22. Lada Záhlavová, Masarykovo Gy, Plzeň; 23. Jana Bendová, Gy Tábor; 24. Olga Šimková, Gy Benešov.

35. ročník, 2001, Ostrava - Hrabůvka

1. Jakub Těšitel, Gy J. Ressela Chrudim; 2. Petr Janšta, Gy Moravský Krumlov; 3. David Novotný, Gy Tábor; 4. Ondřej Černý, Gy Zábřeh na Moravě; 5. Magdaléna Kubešová, Gy Jírovcova, České Budějovice; 6. Radka Dvořáková, Gy Arabská, Praha 6; 7. Adéla Šemelíková, Gy Kladno; 8. Lukáš Chmátal, Gy Jateční, Ústí nad Labem; 9. Lucie Dospělová, Biskupské Gy B. Balbína, Hradec Králové; 10. Eva Kozubíková, Gy Lesní čtvrť, Zlín; 11.–12. Jaroslav Nunvář, Gy Ostrov a Kateřina Rezková, Gy Tábor; 13. Lenka Dvořáková, Gy V. B. Třebízského, Slaný; 14. Jiří Žák, Gy, Kap. Jaroše, Brno; 15. Zita Červenková, Gy Truhlářská, Praha 1; 16. Ivan Štěpánek, Gy Chrudim; 17. Lada Záhlavová, Masarykovo Gy, Plzeň; 18. Martin Salášek, Gy L. Pila, Plzeň; 19. Matouš Hrdinka, Gy Uherské Hradiště; 20. Jana Krtková, Gy Jateční, Ústí nad Labem; 21. Michaela Dastychová, Gy Mladá Boleslav; 22. Tereza Kořínková, Gy Botičská, Praha 2; 23. Ondřej Gahura, Gy M. Koperníka, Bílovec; 24. Přemysl Bobek, Gy F. X. Šaldy, Liberec; 25. Vladimír Kupsa, SPŠ, Frýdek - Místek; 26. Eva Rejzková, SOŠ, Česká Lípa; 27. Lenka Syslová, Gy Velké Meziříčí. Kateřina Vopelková, Gy Pelhřimov, se nedostavila.

36. ročník, 2002, Mariánské Lázně

1. Jakub Těšitel, Gy J. Ressela Chrudim; 2. Kateřina Rezková, Gy Pierra de Coubertina, Tábor; 3. Eva Kozubíková, Gy Lesní čtvrť, Zlín; 4. Jaroslav Nunvář, Gy Ostrov; 5. Filip Kolář, Gy Česká, České Budějovice; 6. Lukáš Chmátal, Gy Jateční, Ústí n. Labem; 7. Petr Synek, ZŠ a Gy Konice; 8. Zdeněk Vaněček, Gy Sedlčany; 9. Přemysl Bobek, Gy F. X. Šaldy, Liberec; 10. Adéla Šemelíková, Gy Kladno; 11. Klára Maliňáková, Gy Táborská, Brno; 12. Zita Červenková, Gy Truhlářská, Praha; 13. Jan Hrček, Gy Arabská, Praha 6; 14.–15. Ivan Štěpánek, Gy J. Ressela, Chrudim, Oldřich Pěnkava, Gy Plzeň, Mikulášské nám.; 16. Michal Vinkler, Gy Komenského, Přerov; 17. Stanislava Kozlová, Gy Šlapanice; 18. Pavla Spáčilová, Gy Havířov-Podlesí; 19. David Kupka, Gy Český Těšín; 20. Eva Horáčková, Biskupské Gy B. Balbína, Hradec Králové; 21. Jana Nová, Gy Plzeň, Mikulášské nám.; 22. Andrea Vaňková, Gy Valašské Klobouky; 23. Dana Rymešová, Gy V. Makovského, Nové Město n. Metují; 24. Petra Hušáková, Gy Teplice; 25. Jan Valeš, Podještědské Gy, Liberec; 26.–27. Martina Dalíková, Havlíčkovo Gy, Havlíčkův Brod, Jiří Novák, Biskupské Gy B. Balbína, Hradec Králové; 28. Pavla Hořínková, Gy Sokolov.

37. ročník, 2003, Kutná Hora

1. Jaroslav Nunvář, Gy Ostrov; 2. Pavla Spáčilová, Gy Havířov-Podlesí; 3. Petr Synek, Gy Konice; 4. Lukáš Chmátal, Gy Jateční, Ústí n. Labem; 5. Stanislava Kozlová, Gy Šlapanice; 6. Petr Zouhar, Gy TGM, Zastávka u Brna; 7. Kateřina Rezková, Gy Pierra de Coubertina, Tábor; 8. Libor Mořkovský, Gy Jírovcova, České Budějovice; 9.–10. Barbora Čepelová, Gy Kladno, Miroslav Kloz, Gy F. X. Šaldy, Liberec; 11. Jiří Vymětal, Gy Kroměříž; 12. Eva Lovíšková, Gy J. Ressela, Chrudim; 13. Ondřej Zemek, Gy Jírovcova, České Budějovice; 14. Jiří Vymětal, Gy Kroměříž; 15.–16. Eva Lovíšková, Gy V. Makovského, Nové Město n. Metují, Martin Salášek, Gy L. Pika, Plzeň; 17. Ladislava Paštová, Gy Zábřeh; 18. Miroslav Kloz, Gy F. X. Šaldy, Liberec; 19. Dagmar Říhová, Gy Most; 20. Marta Žáčková, Havlíčkovo Gy, Havlíčkův Brod; 21. Daniel Krsek, Gy Nymburk; 22. Eva Štroblová, Gy J. Vrchlického, Klatovy; 23. Luboš Čepa, Gy Dvůr Králové n. Labem; 24. Kateřina Huňová, Gy Mariánské Lázně; 25. Eva Novozámská, Gy Ch. Dopplera, Praha 5; 26. Eva Nespěšná, Gy J. K. Tyla, Hradec Králové; 27. Radek Havelka, SOŠ Česká Lípa.

38. ročník, 2004, Hradec Králové

1. Filip Kolář, Gy Česká, České Budějovice; 2. Petr Synek, Gy Konice; 3. Zdeněk Janovský, Gy Nad Alejí, Praha 6; 4. Jaroslav Nunvář, Gy Ostrov; 5. Petr Zouhar, Gy TGM, Zastávka u Brna; 6. Zuzana Chlumská, Gy Havířov; 7. Alena Pluhařová, Gy Pierra de Coubertina, Tábor; 8. Zdeněk Janovský, Gy Nad Alejí, Praha 6; 9. Tomáš Harvánek, Gy J. Ressela Chrudim; 10. Šárka Bělunková, Gy O. Havlové, Ostrava-Poruba; 11. Pavel Honsa, Gy Z. Wintera, Rakovník; 12. Eva Lovíšková, Gy V. Makovského, Nové Město n. Metují; 13. Ivana Vonková, Gy Žďár n. Sázavou; 14. Lukáš Blažek, Gy Ressela,Chrudim; 15. Dagmar Říhová, Gy Most; 16. Kilián Resl, Gy Ch. Dopplera, Praha 5; 17. Petra Ménová, Gy Kolín; 18. Ondřej Májek, Gy M. Koperníka, Bílovec; 19. Ludmila Švaříčková, Gy, Kpt. Jaroše, Brno; 20. Tomáš Harvánek, Gy J. Ressela, Chrudim; 21. Věra Ouřadová, Gy, SOŠ a SOUt Aš; 22. Lukáš Jirout, SOŠ Kostelec n. Orlicí; 23. Jakub Karásek, Gy Rokycany; 24. Michaela Procházková, Gy Děčín; 25. Lucie Vopařilová, Gy Dvůr Králové n. Labem; 26. Linda Merglová, Gy Plzeň, Mikulášské nám.; 27. Tibor Botka, Gy J. Škody, Přerov; 28. Pavla Antošová, Gy a Sportovní Gy Jilemnice.

39. ročník, 2005, Třebíč

1. Zdeněk Janovský, Gy Nad Alejí, Praha 6; 2. Jaroslav Icha, Gy Jírovcova České Budějovice; 3.–4. Jan Klečka, Gy Česká České Budějovice, Zuzana Chlumská, Gy Havířov; 5. Petr Zouhar, Gy TGM, Zastávka u Brna; 6. Ivana Vonková, Gy Žďár n. Sázavou; 7. Michael Mikát, Biskupské Gy B. Balbína, Hradec Králové; 8.–9. Martin Minařík, Gy Lesní čtvrť, Zlín, Jiří Svoboda, Gy dr. A. Hrdličky, Humpolec; 10. Jan Novotný, Havlíčkovo Gy, Havlíčkův Brod; 11.– 12. Martin Záruba, Gy Šumperk, Miloš Kubát, Gy Chomutov; 13. Tomáš Pánek, Akademické Gy, Štěpánská, Praha 1; 14.–15. Radim Žídek, Gy Šumperk, Jiří Eitler, Gy Nový Jičín; 16. Václav Jelínek, Gy Aloise Jiráska, Litomyšl; 17. Pavlína Opatová, Gy Matyáše Lercha, Brno; 18. Michal Šimíček, Masarykovo Gy, Příbor; 19. Vít Hubka, Gy Podbořany; 20. Lenka Kasalová, Gy Nymburk; 21. Dan Vávra, 1. české Gy, Karlovy Vary; 22. Leona Machalová, SZeŠ Rožnov pod Radhoštěm; 23.–24. Zdeněk Tyller, Gy Dašická Pardubice, Zuzana Kolářová, Gy Dvůr Králové n. Labem; 25. Libuše Turjanicová, Gy Blovice; 26. Pavel Pitule, Gy TGM, Plzeň; 27. Tereza Perniklová, Gy a Sportovní Gy, Jablonec nad Nisou; 28. Pavel Rubík, Gy V. B. Třebízského, Slaný; 29. Zuzana Jindřišková, Gy a Sportovní Gy Jilemnice; 30. Jana Novotná, 1. české Gy, Karlovy Vary.

40. ročník, 2006, Praha

1. Jaroslav Icha, Gy Jírovcova, České Budějovice; 2. Michael Mikát, Biskupské Gy B. Balbína, Hradec Králové; 3. Jiří Svoboda, Gy dr. A. Hrdličky, Humpolec; 4. Lucie Vopařilová, Gy Dvůr Králové n. L.; 5. Jiří Eitler, Gy Nový Jičín; 6. Martin Hanzl, VOŠ, SOŠ a SOU Kostelec nad Orlicí; 7. Jan Fíla, Biskupské Gy, Bohosudov; 8. Lucie Hájková, Gy Lesní čtvrť, Zlín; 9.–10. Jan Bielák, Gy Vídeňská, Brno, 9.–10. Jindřich Prach, Gy Třeboň; 11. Hana Vágnerová, Gy Pelhřimov; 12. Radim Žídek, Gy Šumperk; 13. Jana Spáčilová, Gy Havířov-Podlesí; 14. Dan Vávra, První české Gy, Karlovy Vary; 15. Marie Kalvová, Gy Špitálská, Praha; 16.–17. Miloš Duchoslav, Gy Česká Lípa; 16.–17. Markéta Menšíková, Gy Komenského, Havířov; 18. Jiří Malíček, Gy a SOŠE, Sedlčany; 19. Veronika Dlouhá, Gy Botičská, Praha; 20. Tomáš Fořt, Gy Mikulášské nám., Plzeň; 21. Marta Kudláčková, Gy J. Ressela, Chrudim; 22.– 23. Tomáš Slanina, Gy T. Novákové, Brno; 22.–23. Hana Svěchová, Gy F. Palackého, Valašské Meziříčí; 24. Tereza Mensová, Gy Mikulášské nám., Plzeň; 25. Jan Wolfram, Gy Hranice; 26. Anna Javůrková, Gy Most; 27. Martina Entová, Gy T. G. Masaryka, Ústí n. Orlicí; 28. Eva Filipová, Gy Česká Lípa; 29.–30. Zdeněk Glazur, Gy Cheb; 29.–30. Michaela Pavlíková, Gy Nám. E. Beneše, Kladno; 31. Pavlína Pánová, Gy J. Vrchlického, Klatovy.

další ročníky »

Ke stažení

OBORY A KLÍČOVÁ SLOVA: Historie vědy

Doporučujeme

Jsme na vrcholu, další vývoj je na nás

Jsme na vrcholu, další vývoj je na nás

Ondřej Vrtiška  |  12. 10. 2018
Co nám studium zaniklých civilizací může říct o té naší? I tomu se bude věnovat přednáška Učené společnosti ČR, kterou v úterý 16. října přednese...
Velké umění astronavigace: Od astrolábu po sextant

Velké umění astronavigace: Od astrolábu po sextant

Petr Scheirich  |  1. 10. 2018
Staří mořeplavci prý určovali polohu své lodi podle hvězd. Tato rozšířená romantická představa je ale nesprávná. Metoda astronavigace nikdy nebyla...
Jak se neztratit na moři

Jak se neztratit na moři

Petr Scheirich  |  1. 10. 2018
Dle znamenitého pozorování Slunce a Měsíce shledávám naši zeměpisnou délku 178° 18' 30" západně od Greenwiche. Zeměpisná délka dle logu je 175°...

Předplatným pomůžete zajistit budoucnost Vesmíru

Tištěná i elektronická
verze časopisu
Digitální archiv
od roku 1994
Speciální nabídka
pro školy a studenty

 

Objednat předplatné