Aktuální číslo:

2018/12

Téma měsíce:

Jednotky SI

Automatizace může vstoupit i do vaší laboratoře

Firma Eppendorf přichází na podzim letošního roku s řadou velmi zajímavých novinek a jednou z nich je i doplnění řady univerzálních pipetovacích automatů epMotion o novou střední velikost: 6pozicový epMotion 5073.
6. 12. 2012
 |  Vesmír 91, 731, 2012/12
komerční prezentace

Již 5 let firma Eppendorf nabízí 4pozicové a 12pozicové pipetovací automaty, které jsou univerzální otevřené systémy nabízející prostor na přípravu protokolů pro širokou škálu metod. Někdy je ale menší varianta příliš malá a větší příliš velká. A proto se jako ideální řešení nabízí nová 6pozicová varianta epMotion 5073, která si zachovává principy a univerzálnost práce svých předchůdců. Přes svou relativně malou velikost je použitelný pro běžné zautomatizované pipetování nebo jako jednoduchý izolační pipetovací automat využívající kity s magnetickými kuličkami.

Jak jednoduše popsat nový 6pozicový univerzální pipetovací automat epMotion 5073 a co nového, a možno říci i šikovného, přináší?

Ovládací jednotkou je nový barevný dotykový kontrol panel EasyCon, na kterém se po zapnutí zobrazí ikony zjednodušující přístup k protokolům a práci s přístrojem. Nové software Prep Assistant a software PCR Assistant jsou určené pro jednoduché používání předprogramovaných a vyzkoušených postupů na purifikace DNA, přípravu master mixů, ředicích řad a set-up PCR.

Univerzální software epBlue Studio lze použít k přípravě protokolů podle představ uživatele nebo k úpravě a uložení protokolů již předpřipravených. Výhodou přístroje je i možnost automatické výměny dvou pipetovacích hlav podle požadavků v protokolu.

Inovativně je řešena práce s magnetickými kuličkami. Na jedné pozici je zabudovaný termomixer s unikátním prstovým magnetem, který automaticky funguje jen v případě potřeby dle pracovního postupu. Horní víko může být osazeno tzv. CleanCapem, nástavcem s UV světlem a HEPA filtrem. Výhodou je i možnost doplnění jedné pozice Thermal modulem, což je pozice s řízenou termoregulací v rozmezí teplot 0–110 °C.

Nově je v nabídce i řada nového příslušenství, jako je např. originální PrepRack – unikátní adapter na 1,5 / 2,0 ml zkumavky s otvory pro zasouvání prstového magnetu určeného pro purifikační protokoly nebo rack pro jednoduché vložení reagencií určených pro purifikace v epMotionu 5073.

Eppendorf nabízí verzi epMotionu 5073 ve dvou základních variantách a uživatel má možnost volby:

Varianta epMotion M5073 je přístroj s termomixérem a unikátním magnetem na jedné pozici, vhodný na purifikace s magnetickými kuličkami a přípravou gDNA ze vzorků krve, tkání nebo vir ové DNA / RNA. Metody jsou připr avené pro kity MagSep Blood gDNA, MagSep Tissue gDNA a MagSep Viral DNA / RNA a v nabídce zobrazené na displeji si stačí ze tří ikon softwaru Pr ep Assistant zvolit předpřipravený izolační protokol, zadat několik vstupních infor - mací a spustit.

Uživatel si může připravovat protokoly i podle své potřeby v software epBlue Studio a není omezen výše zmíněnou nabídkou.

Varianta epMotion P5073 je přístroj pro běžné pipetovací metody, které si uživatel může připravovat podle své potřeby (SW epBlue Studio), nebo využije nabídku SW PCR Assistant, kde si lze zvolit předpřipravené protokoly na přípravu mastermixů, ředicích řad, set-up PCR.

Kterákoli z variant pipetovacího automatu epMotion 5073 se může stát ideálním pomocníkem ve vaší laboratoři.

Za společnost Eppendorf Czech & Slovakia s.r.o. Ing. Jana Heřmanská

http://www.eppendorf.cz

Ke stažení

OBORY A KLÍČOVÁ SLOVA: Laboratorní technika

Doporučujeme

Poprask kolem dvojčat, prvních dětí s editovaným genomem

Poprask kolem dvojčat, prvních dětí s editovaným genomem

Jaroslav Petr  |  13. 12. 2018
V čem udělali čínští soudruzi chybu? Čínský experiment odstartoval genetické vylepšování lidstva bezpříkladně zpackaným způsobem.
Tanec mezi pravděpodobnostmi

Tanec mezi pravděpodobnostmi

Ondřej Vrtiška  |  3. 12. 2018
Forenzní genetička Halina Šimková donedávna v Kriminalistickém ústavu Praha analyzovala DNA a pomáhala odhalovat vrahy, násilníky a zloděje. To ji...
Sedm základních kamenů

Sedm základních kamenů

Ivan Boháček  |  3. 12. 2018
Začalo to metrem. Ve dnech, kdy jde toto číslo Vesmíru do tiskárny, probíhá ve Versailles 26. konference pro váhy a míry (CGPM, Conférence...

Předplatným pomůžete zajistit budoucnost Vesmíru

Tištěná i elektronická
verze časopisu
Digitální archiv
od roku 1994
Speciální nabídka
pro školy a studenty

 

Objednat předplatné