i
Kosmické ocenění
| 5. 11. 2018 | Vesmír 97, 623, 2018/11
Mezinárodní astronautická federace (IAF), sdružující více než 350 organizací a firem z celého světa, ocenila titulem Young Space Leader Michala Kuneše, který se věnuje podpoře kosmických start-upů. Titul bývá udělován studentům a profesionálům ve věku 21 až 35 let, kteří prokázali výjimečné výsledky v oblasti kosmických aktivit.
Michal Kuneš vystudoval podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické a letecké a kosmické systémy na ČVUT v Praze. V roce 2015 založit skupinu Czech Space Network, která propojuje české studenty a mladé profesionály se zájmem o kosmické aktivity a umožňuje jim spolupráci na kosmických projektech. Od roku 2017 pracuje v kosmickém inkubátoru ESA BIC Prague agentury CzechInvest.
Ke stažení
- článek ve formátu pdf [278,17 kB]
OBORY A KLÍČOVÁ SLOVA: Astronomie a kosmologie
RUBRIKA: Zákulisí
O autorovi
Ondřej Vrtiška
Původním vzděláním biolog se specializací na hydrobiologii (PřF UK), utekl z oborů žurnalistika a kulturní antropologie (obojí FSV UK). Od r. 2001 pracoval jako vědecký novinář (ABC, Český rozhlas, TÝDEN, iHNed.cz), na téma „věda v médiích“ přednáší pro vědce i pro laickou veřejnost. Věnuje se popularizaci vědy, spolupracuje s Učenou společností České republiky. Z úžasu nevycházející pozorovatel memetické vichřice. Občas napíná plachty, občas staví větrolam.
Doporučujeme
Exploze, které tvoří
Supernovy vytvářejí v mezihvězdném prostředí bubliny. V hustých stěnách bublin vznikají hvězdy. A to, co začalo výbuchem, končí hvězdou.
Mrtví termiti odpovídají na evoluční otázky
Aleš Buček, Jakub Prokop | 6. 1. 2025
Termiti představují odhadem čtvrtinu globální biomasy suchozemských členovců. Naší snahou je pochopit, jak dosáhli ekologického úspěchu, jak se...
Objev země Františka Josefa
Zdeněk Lyčka | 6. 1. 2025
Soukromá rakousko-uherská polární výprava v letech 1872–1874 nedosáhla zamýšleného cíle, jímž bylo proplout Severní mořskou cestou a případně...