Komerční prezentace

 

Před padesáti lety se Valentina Těreškovová stala první kosmonautkou historie a je dosud jedinou ženou, která cestu do vesmíru absolvovala samostatně. Evropský vesmírný program je realitou už více než padesát let, přesto jsou ženy ve vědeckém výzkumu stále reprezentovány nedostatečně, a to navzdory tomu, že jsou zaměstnány na klíčových pozicích. Nikdy nebyly technologie související s výzkumem vesmíru tak samozřejmou součástí našich běžných životů, jako právě dnes.

Dřívější „soutěžení“ o vesmír se proměnilo v mezinárodní spolupráci. Toto měla na paměti fotoagentura Sipa Press, když pracovala s týmem fotoreportérek na tom, aby nás seznámila s dívkami a ženami, které mají hlavy ve hvězdách: studentky zapálené do vesmírné tematiky a ženy, které se podílejí na vesmírném dobrodružství. Od Nairobi po Moskvu, od Bengalúru po Prahu, od pouště Atacama k předměstí Izmiru, sbírka fotografií a videí Space Women, ilustrující ženský pohled na vesmír, dostala podobu putovní výstavy a multimediální aplikace.

 

01-GSA-zeny

Abigail Harrison, „astronautka Abby“ a Kim Spummels zdraví před začátkem simulované vesmírné mise. Abby by chtěla být první astronautkou, která přistane na Marsu. Její účet @AstronautAbby na Twitteru sleduje přes 80 000 lidí.

 

02-GSA-zeny

Anita Vuya nedávno absolvovala bakalářský obor Fyzika na univerzitě Pwani v keňském Kilifi a plánuje dále pokračovat ve studiích kosmonautiky. Její bakalářský výzkum byl zaměřen na magnetické bouře a využíval dat nasbíraných v jediném vesmírném středisku ve východní Africe: v Kosmickém středisku Luigi Broglia nedaleko Malindi v Keni.

 

03-GSA-zeny

Italská vědkyně Francesca Esposito shromažďuje den po písečné bouři data z meteorologické stanice. Zařízení projektu ExoMars v marocké poušti Merguza studují podmínky podobné těm, které panují na povrchu Marsu.

 

04-GSA-zeny

Marina Rantanen je absolventka – stážistka v ESA (ESTEC). „Vzrušující na mé práci je to, že pracuji na technologii, která jednou bude ve vesmíru.“

 

05-GSA-zeny

Maryline Loscos, telekomunikační inženýrka v Kourou, Evropské kosmické středisko.

 

06-GSA-zeny

Šestnáctiletá Marie-Bertille se ve francouzském městě Biscarosse připravuje v rámci projektu C’Space na vypuštění své vlastní rakety.

 

07-GSA-zeny

Fatoumata Kebe působí na observatoři v Paříži, kde se specializuje na tzv. vesmírné smetí – pozůstatky lidské činnosti v kosmu.

 

08-GSA-zeny

Astronautka ESA Samantha Cristoforetti během přípravy před letem na ISS.

 

09-GSA-zeny

Deborah Meunier pracuje na finančním oddělení GSA. Stará se o většinu plateb a finančních transakcí, které agentura spravuje.

 

10-GSA-zeny

Marie Menard pracuje v oddělení komunikace GSA. Stará se o komunikaci výhod, které satelitní navigace přináší do lidských životů.

 

11-GSA-zeny

Silvia Porfili pracuje v oddělení GSA pro využití navigačního systému EGNOS. Navrhuje, jak budou v budoucnu fungovat satelitní navigační služby.

 

12-GSA-zeny

Elisabetta Carrara pracuje v bezpečnostním oddělení GSA. Pomáhá zajišťovat bezpečnost evropských satelitních navigačních systémů Galileo a EGNOS.

 

13-GSA-zeny

Carmen Aguilera pracuje v oddělení pro vývoj trhu GSA. Utváří budoucnost řízení letového provozu. Pomáhá zavádět satelitní aplikace určené pro řízení letadel.

 

14-GSA-zeny

Fiammetta Diani pracuje jako zástupkyně vedoucího oddělení pro podporu rozvoje trhu. Podílí se na zajištění bezpečnější a ekologičtější mobility uskutečnitelné díky navigačním satelitům.

 

Print Friendly, PDF & Email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *